ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

V Kladně řádili sprejeři, nyní jim hrozí tresty

Pondělí, 10. října 2022 08:38

Tři mladíci z Kladna chtěli, aby jejich výtvarné umění bylo na obdiv široké veřejnosti. Proto se pohybovali v nočních hodinách po Kladně a sprejovali své obrazy na různá místa, aby ranní chodci měli příjemnou podívanou. Neuvědomili si však, že poškozují cizí majetek. Nyní jim za jejich činy hrozí tresty.

Trestného činu poškození cizí věci se, podle trestního zákona, dopustí ten, kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou. To si neuvědomili tři mladíci, kteří v pátek v noci sprejovali podchod v ulici U Tržnice. Toho si všimla žena, která místem procházela a přivolala strážníky. Ti pro pouliční umělce, jednoho mladistvého a dva nezletilé, pochopení neměli.

„Než pachatelé stihli své dílo dokončit, omezili je na osobní svobodě naši strážníci a předali do rukou Policie České republiky. Jak se ukázalo, trojice stihla takto vylepšit i další objekty ve městě. Ve čtvrtek posprejovali několik vagonů Českých drah na vlakovém nádraží Kladno a v létě pak posprejovali fasádu základní školy v ulici Pařížská,“ uvedla mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.