ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Na Kladensku zdemolovala obří špulka plot u rodinného domu

Čtvrtek, 6. října 2022 16:20

Ve čtvrtek v ranních hodinách, mezi Těhulí a Hrdlívem, vypadla z kamionu čtyřtunová špulka s navinutým kabelem. Kutálela se poměrně daleko a na své cestě zničila velkou část plotu u rodinného domu. Po té si to namířila přes zahradu kolem bazénu a než se zastavila tak zdemolovala i trampolínu. Bylo velké štěstí, že nedošlo k žádnému zranění.

Na Kladensku zdemolovala obří špulka plot u rodinného domu (Foto: KL)

Namísto nehody přijela policie a byl přivolán jeřáb na její vyproštění ze zahrady. „Sedmatřicetiletý cizinec pravděpodobně nezvládl řízení a převrátil náklad. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na 30 tisíc korun. Dechová zkouška na alkohol byla u šoféra s negativním výsledkem. Silnice byla opět plně zprůjezdněna v 11:30 hodin,“ sdělila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Dopravce ani majitelé zničeného pozemku doposud nedokázali vyčíslit škodu, které jim nezodpovědný řidič způsobil. Na místě se tvořili dlouhé kolony. „Cestujeme do práce autobusem a nemůžeme tady čekat, než policie silnici zprůjezdní. Proto jsme byli si nuceni zavolat taxi, abychom do zaměstnání nepřijeli pozdě, uvedli na místě dva IT specialisté, kteří jeli ze Slaného do Kladna. I mnozí řidiči po několika minutách ztratili nervy a najeli pro jistotu na objízdné trasy.    

Pavel Varvařovský