ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Na Kladensku se budou tvořit nové cyklostezky

Čtvrtek, 6. října 2022 09:26

Dobrá zprávy přišla ze Středočeského kraje. Vyznavači jedné stopy se mají na co těšit. Krajští radní totiž rozhodli, že investují několik milionů korun do cyklostezek i na Kladensku. Peníze půjdou z Fondu cyklistické infrastruktury.

Více než jedenáct a půl milionu korun vydá Středočeský kraj ze svého Fondu cyklistické infrastruktury na výstavbu cyklostezek. To schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze si rozdělí celkem pět subjektů.

Krajské zastupitelstvo odsouhlasilo přerozdělení více než 11,5 milionu korun na výstavbu cyklostezek. Poputují na Benešovsko, Mladoboleslavsko, Kladensko a Berounsko. „Cyklistickou dopravu podporujeme dlouhodobě, investujeme především do rozvoje páteřních cyklotras, které se napojují například na síť v dalších krajích. V tomto případě zastupitelstvo vyhovělo žádostem o dotaci Dobrovolnému svazku obcí Mikroregionu Voticko, Mladé Boleslavi, Žižicím, Družci a Hořovicím,“ uvedl Petr Borecký, náměstek hejtmanky pro oblast veřejné dopravy.

Nové cyklostezky vzniknou mezi Voticemi a Olbramovicemi (dotace 1 870 089 Kč), Blahoticemi a Vítovem (dotace 434 042 Kč), Družcem a Doksy (dotace 1 766 770 Kč), Hořovicemi a Kotopeky (dotace 4 057 414 Kč) a v Mladé Boleslavi na nábřeží (dotace 3 519 242 Kč). Celkově tedy Středočeský kraj vydá z Programu 2022 pro poskytování dotací z rozpočtu kraje ze Středočeského Fondu cyklistické infrastruktury 11 647 557 korun.