ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

FOTO: V Zooparku Zájezd se konal ptačí den

Čtvrtek, 6. října 2022 09:13

Návštěvníci Zooparku Zájezd dostali o předchozím víkendu odpovědi na otázky, jako například proč na zimu odlétají jen někteří opeřenci do teplejších krajin, jak správně ptáčky přikrmovat. Dále se všichni dozvěděli spoustu zajímavostí o těch, které potkáváme třeba na procházkách.

V Zooparku Zájezd se konal ptačí den (Foto: Zoopark Zájezd)

Ke vstupence dostali návštěvníci ptačí kvíz, za jehož vyplnění obdrželi malou odměnu. Ve spolupráci s ornitoložkou Veronikou Koleškovou z Fakulty životního prostředí ČZU v Praze zoo připravila ptačí stánek, kde společně s dětmi probírali, kde ptáci žijí, jak vypadají nebo se mohli všichni podívat na jejich hnízda a vejce.

Kolem zooparku byly roztažené sítě na odchyt ptáků a proběhlo také jejich následné kroužkování, které se odehrálo přímo před zraky zvědavých návštěvníků. Navzdory nepříliš dobrému počasí se podařilo okroužkovat dva druhy. Pěnici černohlavou a červenku obecnou.

Odpolední program zpestřilo i komentované krmení Emu hnědého a sokolnická ukázka v amfiteátru. Jak se ukázalo, tak o akce podobného tipu je opravdu zájem. I přes nevlídné počasí si do parku našlo cestu mnoho lidí.