ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

FOTO: Ve Slaném zažili lidé výbuchy mezinárodních chutí

Úterý, 4. října 2022 07:23

V sobotu se ve Slaném konal další streeat food festival, tentokrát už čtvrtý. Celodenní přehlídka jídel snad z celého světa byla doplněna bohatým programem pro všechny věkové kategorie a zájem byl opravdu velký. Možnost ochutnat mnohdy neznámé a exotické pokrmy si nenechali ujít davy lidí.

Ve Slaném zažili lidé výbuchy mezinárodních chutí (Foto: Pavel Varvařovský)

Již tradičně hned na úvod vystoupila bubenická kapela Tam-tam Batucada, která svými jihoamerickými rytmy dokázala roztleskat a roztančit téměř celé náměstí. Tentokrát bylo opět z čeho vybírat, celkem přes čtyřicet stánků a foodtracků. Pro příchozí tak byl připraven pestrý výběr nejen jídel. Se svými zajímavými pokrmy dorazili i zástupci ze zemí jako například Etiopie, Mexiko, Peru, USA, Indonésie, Belgie, Španělska, Francie, Číny z Jamajky a mnoha dalších. Na výběr tak bylo vše od sladkostí přes veganská jídla nebo bezlepkovou stravu až po třeba i zvěřinu. Snad vše na co si člověk vzpomene a dokonce i to o čem nevěděl, že existuje, se na Masarykově náměstí objevilo.

Za zmínku jistě stojí stánek plný šnečích specialit, prostě šneci v mnoha úpravách včetně šnečího kaviáru. Rozporuplné reakce vzbuzovala nabídka smažených červů s různými příchutěmi, jako například sýrovou nebo česnekovou. V nabídce byly i čerstvé ústřice, ale i další mořské plody a exotické ovoce. Kdo nechtěl experimentovat, mohl vsadit na jistotu a dát si Langoš, výborné domácí vdolky a tradiční štrůdl. Nedá se vyjmenovat vše, ale rozhodně by se těžko našel někdo, kdo by si z tak široké nabídky nevybral.

Sobota ve Slaném nebyla jen o jídle a pití. Organizátoři připravili také celodenní zábavný program pro dětské i dospělé příchozí. Překvapivě všechny od nejmenších po seniory roztančila bubenická show v brazilských rytmech. Velký zájem byl i přes deštivé počasí hlavně z řad dětí o vystoupení Bobíka a jeho kamarádů s Honzou Ladrou a princeznou. Zajímavým zpestřením dne byly i soutěže pro děti a dospělé o hodnotné ceny a vystoupení dalších kapel. I přestože odpoledne sice drobně, ale vytrvale pršelo, tak se mnoho lidí odradit nedalo. Celý foodfestival pak moderoval Aleš Švarc, který dohlížel i na průběh soutěží.  

  

Pavel Varvařovský