ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Do parku Mirakulum se sjely děti z dětských domovů

Úterý, 4. října 2022 06:44

Historicky první setkání pěstounských rodin s hejtmankou Středočeského kraje se uskutečnilo na konci září v parku Mirakulum. Akce Rozloučení s létem se zúčastnilo celkem 282 pěstounů a 344 dětí.

Do parku Mirakulum se sjely děti z dětských domovů

Akce pro děti z dětských domovů pořádá Středočeský kraj již tradičně. Nyní poprvé se hejtmanka Petra Pecková spolu s radním pro sociální oblast Martinem Hrabánkem sešla také s pěstounskými rodinami a jejich dětmi.

„Péče pěstounských rodin o ohrožené děti si zaslouží naši maximální podporu. Jsem velice vděčná a děkuji všem, kteří věnují svou péči a lásku dětem, které v životě neměly tolik štěstí. Velké poděkování si zaslouží i vedení parku Mirakulum, které nám, a hlavně dětem, umožnilo strávit společný čas v tomto báječném parku,“ uvádí hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.

Na setkání s hejtmankou a radním Hrabánkem dorazilo 282 pěstounů s 344 dětmi. Radní pro sociální oblast Martin Hrabánek vysvětluje: „Celkem ve Středočeském kraji evidujeme 316 pěstounů pro dlouhodobou a pro pěstounskou péči na přechodnou dobu celkem 961 takzvaných příbuzenských pěstounů. Touto akcí jsme chtěli poděkovat především pěstounům, kteří pečují o ohrožené děti v dlouhodobé i přechodné péči, i když si samozřejmě opravdu vážíme všech, kteří se obětavě a s láskou starají o děti, které by bez jejich pomoci skončily v institucionální péči.“

Vedení zábavního parku Mirakulum nabídlo pěstounským rodinám vstupné zdarma. „Velmi si cením podpory hejtmanky v této oblasti. A pro takovéto akce jsou brány parku Mirakulum vždy otevřeny“ říká Jiří Antoš majitel Mirakula. Děti si užívaly všechny atrakce, bludiště, trampolíny, lezecké stěny či zábavné prolézačky. V největším zábavním parku v České republice si svou zábavu našly opravdu všechny věkové kategorie.