ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Známý kuchař Roman Paulus vařil na kladenské škole E. Beneše

Pondělí, 3. října 2022 08:50

Poslední zářijový den byl v kladenské škole E. Beneše ve znamení kulinářských hodů. Do školní kuchyně totiž přijel známý český kuchař Roman Paulus. Žáci měli jedinečnou možnost vařit společně s několikanásobným držitelem michelinské hvězdy, a autorem kuchařských knih.V kuchyni panovala pohodová atmosféra, žáci oboru Kuchař-číšník se opravdu snažili, pochvaly se dočkali i od samotného mistra kulinářského řemesla. Nadšení byli i strávníci. Po obědě byl prostor na besedu s žáky. Mistr kuchař vyprávěl o svém profesním životě, o svých začátcích i současném působení ve světě gastronomie, odpovídal i na mnoho zvídavých otázek.

„Den s Romanem Paulusem byl opravdu báječný. Žáci měli jedinečnou příležitost získat od něj rady a doporučení a zároveň zjistit, že pan Paulus je velmi milý a příjemný člověk,“ uvedl ředitel školy E. Beneše Petr Paták.   

Roman Paulus je český šéfkuchař, gastronom, lektor, autor kuchařek a mediální osobnost. V roce 2012 získal jako první český šéfkuchař michelinskou hvězdu, kterou poté v letech 2013–2017 ještě pětkrát obhájil.

Pavel Varvařovský