ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

V Kladně házely děti ženě do oken kamení, ta zavolala strážníky

Pátek, 30. září 2022 07:10

Městská policie Kladno není, a ani nechce být, pouze represivní složkou. Prioritou strážníků je pomoc občanům města a snaha o zlepšování čistoty a pořádku ve městě. Naposledy řešili malé vandaly.


V Kladně házely děti ženě do oken kamení, ta zavolala strážníky (Ilustrační foto: KL)

V pátek odpoledne přišel na služebnu městské policie majitel jednoho z bytů v ulici Sevastopolská s žádostí o pomoc. Obrátila se na něho žena, které byt pronajímá, že si neví rady. Každý večer mezi 18:00 a 20:00 hodinou jí někdo do okna bytu hází kamení.

„Na základě této stížnosti vyjela hlídka i se služebním psem po 18:00 hodině na kontrolu. Strážníci stáli se ženou, která v uvedeném bytě žije, na chodbě a mluvili o problému, který ženě znepříjemňuje život, když se začaly ozývat rány dopadajících kamenů na okno bytu. Strážníci okamžitě vyběhli ven a pod okny zadrželi sedm dětí, které si takto krátily krátkou chvíli. Malé výtržníky hlídka předala do rukou rodičů s upozorněním, že jejich nevhodné chování bude oznámeno Orgánu sociálně-právní ochrany dětí. Na fasádě domu a ani na oknech nevznikla žádná škoda,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

Tento případ je příkladem toho, že kladenští strážníci jsou jistotou pro vás a bezpečím pro město.

Autor: (red)