ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Modernizace trati z Kladna do Prahy byla zahájena

Neděle, 25. září 2022 10:56

Dobrou zprávou pro včechny nejen kladeňáky ale i lidi z blízkého okolí je, že nová trať Kladno – Praha dostává reálné obrysy. Práce začnou ještě letos. Výsledkem bude rychlejší, pohodlnější spojení a dojde i revitalizaci nádraží a jeho okolí, což přinese i mnoho parkovacích míst navíc.


Modernizace trati z Kladna do Prahy byla zahájena (Foto: Pavel Varvařovský)

Ministr dopravy Martin Krupka uvedl: ,,Plán modernizace úseku z Kladna do Kladna-Ostrovce jsme symbolicky představili na kladenském nádraží, které se po létech chátrání také dočká kompletní revitalizace,“ a dodal, že rychlé a bezpečné spojení na letiště je prioritou pro zkvalitnění dopravy v Praze a jejím okolí.
 
Součástí stavby železnice je i rekonstrukce výpravních budov a zřízení záchytného parkoviště pro 300 aut. Počítá se s využitím moderních vlaků pro zvýšení komfortu cestujících i se zavedením  opatření, která by celkově měla snížit hlukovou zátěž. Změní se také interiér stanice, kde kromě nových prostorů pro nastupování do vlaků vznikne bezbariérový podchod a více prostoru pro obchody, cestující i návštěvníky. Kromě toho se očekává, že se v důsledku modernizace zlepší spojení s veřejnou dopravou díky novému přestupnímu uzlu.
 
Z Kladna a okolí do Prahy denně dojíždí přes 16 tisíc lidí, kteří na nové trati najdou rychlou a ekologickou alternativu k individuální automobilové dopravě. Díky zvýšení rychlosti na nové trati by se měl čas cesty ze současných 40 minut zkrátit na méně než půl hodiny. K plynulejší dopravě by mělo přispět také vytvoření mimoúrovňových přejezdů, které nahradí ty dosavadní křižující trať, uvedla Správa železnic