Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Slánská nemocnice dostane nové vybavení radiodiagnostického oddělení

Čtvrtek, 15. září 2022 08:12

V současné době probíhají ve slánské nemocnici rekonstrukce některých provozů za účelem dovybavení technologiemi a za zlepšení pracovního prostředí zaměstnanců. Především se jedná o radiodiagnostické oddělení, které se kompletně celé přestavuje. Bude se tam umisťovat nová magnetická rezonance, nový CT přístroj a nové rentgeny. Zázemí pro personál se přesune do podkroví, které také prochází obnovou.

Slánská nemocnice dostane nové vybavení radiodiagnostického oddělení (Foto: KL)

„Pravidelně se snažím navštěvovat všechny nemocnice ve Středočeském kraji. Tentokrát jsem se přijel podívat na postupující rekonstrukce ve Slaném. Jejich součástí bude i pořízení přístroje z dotací Středočeského kraje z Programu 2021 – ZDRAVOTNICTVÍ,” uvedl náměstek hejtmanky Středočeského kraje pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík.

Starosta města Martin Hrabánek ocenil spolupráci: „Jsem rád, že jsme do nemocnice společně zavítali. Spolupráce se Středočeským krajem a s naším ředitelem slánské nemocnice je velice důležitá a já si jí velice vážím. Myslím si, že za poslední období se nám skutečně daří nemocnici proměňovat v moderní pracoviště. Jako město jsme tady částečně investovali do komunikací, do výtahu a fasády. Velkou radost mám z toho, že se povedlo nemocnici získat finance z REACTu. To je dotační titul, kde dostáváme přístrojové vybavení, které posouvá naší nemocnici dál. Díky tomu tady budeme mít poprvé magnetickou rezonanci, to jistě ocení všichni Slaňáci.“

Ředitel nemocnice Štěpán Votoček na setkání představil i plány na rozšíření stávajícího urgentního příjmu a operačního sálu, na kterých se začalo v posledních dvou měsících pracovat. Nové rentgeny a CT budou v provozu od poloviny října 2022, magnetická rezonance v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku.