Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Plovárna ve Slaném nebude, zimák ano

Úterý, 13. září 2022 07:30

Nejen kladenský hokejový svatostánek prošel potřebnou rekonstrukcí střechy. Rovněž pokrývka slánského stadionu se dočkala potřebných oprav, které by měly být hotové nejpozději tento měsíc. Cena? 35 milionů korun.

Plovárna ve Slaném nebude, zimák ano (Foto: KL)

Střecha zimního stadionu se od otevření v roce 1980 výrazněji neopravovala. Na horní část se jen přidávaly vrstvy lepenky, které bránily dalšímu zatékání vody do budovy. Tím pádem se pokrývka dostala na hranici nosnosti a statik doporučil v zimních měsících odklízení sněhové nadílky.

„Rozhodli jsme se proto, že půjdeme do celkové rekonstrukce střechy tím, že se otryská, znovu se natře a bude se řešit horní vrstva. Konstrukce je v pořádku, takže ji můžeme zachovat a zpevnit. Při sundávání vrstev se k podivu všech zjistilo, že jich tam je sedm. Bude potřeba část lepenky odstranit a poté tam dát novou vrstvu,“ uvedl dříve starosta Slaného Martin Hrabánek.

„Na začátku září jsem se zúčastnil dalšího kontrolního dne rekonstrukce střešního pláště zimního stadionu ve Slaném. Stavba se i přes veškeré komplikace přiblížila do finále a tak by se kolem 20. září mělo začít chladit. Komplikovaná nebyla jen střecha, ale také rekonstrukce chlazení, která probíhala souběžně. Aktuální situace s plynem, nepomohla, protože tolik potřebný čpavek, coby chladící medium se vyrábí právě ze zemního plynu. Každopádně věřím, že se rekonstrukce podaří dokončit a stavba bude moci opět sloužit svému účelu. Tedy sportu, jak klubovému, tak i rekreačnímu,“ říká místostarosta Slaného Radek Vondráček.