Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Manželé Šímovi z Kladna oslavili diamantovou svatbu

Úterý, 13. září 2022 06:33

V romantických představách mnohých dívek se objevuje princ na bílém koni, který si svou vyvolenou odveze k oltáři a se kterým společně prožijí šťastný život. Manželům Šímovým se pohádka proměnila v realitu a letos oslavili úctyhodných 60 let, co stojí společně bok po boku.

Manželé Šímovi z Kladna oslavili diamantovou svatbu

To, co dnes mnozí znají jen ze stříbrných pláten a románů, je pro manžele Šímovi realitou. Bok po boku kráčejí životem už krásných 60 let a oslavili diamantovou svatbu. Tu slaví páry, které spolu prožily více jak polovinu století. Datum svého oddání si tehdy zvolili na 30. červen roku 1962.

Na konci června oslavili manželé Šímovi šest desítek let od chvíle, kdy řekli „ano“ společné cestě životem.

Paní Alžběta se narodila na Slovensku, v šesti letech se přistěhovala s rodiči do Česka. Začínala jako cukrářka, později pracovala v ocelárnách Poldi jako jeřábnice a také ve zdejší kuchyni.

Václav je rodilý Kladeňák a stejně jako jeho žena strávil první pracovní léta ve stravování jako kuchař. Následně nastoupil do Poldi k martinským pecím. Postupně prošel všemi profesemi a pracovní kariéru končil jako předák.

Oba manželé rádi vaří a společně cestují. Vychovali syny Václava a Petra a těší se z vnoučat Honzíka, Lenky a Péti. Do dalších let jim přejeme kromě pevného zdraví také štěstí, spokojenost a samozřejmě lásku.