Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Trvalá expozice soli se chystá ve Slaném

Pondělí, 12. září 2022 13:22

Rada města tímto úkolem pověřila místostarostu Radka Vonráčka, radního Martina Niče a především současného ředitele muzea ve Slaném Jana Čečrdleho. Dalším členem teamu je znalec v oblasti solí Pavel Varvařovský.

Trvalá expozice soli se chystá ve Slaném (Ilustrační foto: KL)

„Trvalá expozice soli a solí je ve městě Slaný víc než žádoucí. Vždyť jaké jiné město má k soli blíže než Slaný. Už teď máme největší sbírku slánek na planetě a i největší funkční slánku. Vše si zaslouží své trvalé a důstojné prostory“ uvedl Pavel Varvařovský.

Podpora města je maximální a to především díky starostovi Martinovi Hrabánkovi. Zásadním způsobem se o budoucí realizaci projektu zasloužil i Martin Nič. Nejen radní města, ale i znám svými aktivitami pro Slaný a znalcem historie města.

Konečná podoba bude mapovat historii i současnost všeho v oblasti solí a to tak, že i interaktivním způsobem, který bude velmi poutavý pro děti od nejmenších až po nás dospělé i seniory. Budou vystaveny trvale i unikátní krystalické vzorky solí z celého světa poskytnuté Jiřím Špalkem, světově uznávaným geologem.