Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Slaný získalo dotaci 25 milionů na novou sportovní halu

Sobota, 10. září 2022 06:15

V únoru 2021 město Slaný žádalo o dotaci v rámci Operačního programu životního prostředí na multifunkční sportovní halu. Po ukončení příjmu žádostí proběhlo posouzení splnění kritérií přijatelnosti a formálních náležitostí, po které následuje fáze výběru projektů k financování. Město Slaný při výstavbě počítá s investicí kolem 120 milionů korun. Nyní dostalo dotaci 25 milionů. 

Slaný získalo dotaci 25 milionů na novou sportovní halu (Vizualizace MěU Slaný)

V září letošního roku bylo ze strany Operačního programu životního prostředí rozhodnuto o schválení dotace a realizaci opatření dle žádosti o podporu – dotaci město Slaný získá v plné plánované výši přes 25 milionů korun.

„Jsem rád, že jsme při přípravě výstavby zvolili variantu nízkoenergetické stavby, na kterou jsme nyní získali dotaci. Tímto rozhodnutím jsme nejen získali finanční podporu, ale také snížili provozní náklady budoucího provozu,“ uvedl slánský starosta Martin Hrabánek

Výstavba haly probíhá dle platného harmonogramu. Stavba by měla být do zimy pod střechou. Na novou sportovní halu již netrpělivě totiž čekají stovky slánských sportovců. Měla by se stát hlavním zázemím především pro oddíly florbalu a futsalu. Ale své aktivity tam budou moci provozovat i další sportovní oddíly – hala je připravovaná též pro basketbal, volejbal, nohejbal, tenis nebo stolní tenis. V zimní období pak může poskytnout vhodné tréninkové zázemí i pro přípravu atletů či fotbalistů.

Nová multifunkční sportovní hala by měla být uvedena do provozu na jaře příštího roku. Město Slaný při její výstavbě počítá s celkovou investicí kolem 120 milionů korun.