Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Slaném se letní plovárna rekonstruovat nebude, zůstane zavřená

Čtvrtek, 8. září 2022 07:56

Letní plovárna ve Slaném byla v minulých letech v provozu pouze díky udělení výjimky. Nesplňovala totiž technické a hygienické normy. Například vany dlouhodobě propouštěly vodu. To se mělo změnit. Zastupitelé na svém zasedání měli odhlasovat rekonstrukci vodního světa. Práce mohly začít ještě letos. Realita však ukázala pravý opak. Někteří zastupitelé celý návrh smetli ze stolu. Slánští tedy pro další roky zůstanou bez možnosti vodního osvěžení.

V letošním roce měla být zahájena zásadní přestavba městská plovárny. Koupaliště mělo dostat nový kabát, včetně různých vodních prvků, i když ponížených až o dva miliony korun na účet zrušení jiných dvou projektů.

Původně se počítalo například s večerním osvětlením, které mohlo prodloužit provozní dobu plovárny či konat v tomto areálu různé kulturní a zájmové akce i mimo koupací sezónu. Náklady na tuto rekonstrukci nebyly malé. Jednalo se o částku, blížící se ke 120 milionů korun. Celá rekonstrukce mohla začít ještě letos a dokončena měla být na jaře příštího roku.

„Čím déle budeme čekat, tím více za ní zaplatíme. Bude to to podobný scénář, jako se zimním stadionem,“ uvedl na zastupitelstvu starosta města Slaného Martin Hrabánek, a dodal: „Jsem smutný z toho, že jsme jako zastupitelstvo dlouhodobě připravovali plán velkých investičních akcí, a také plovárny. Strávili jsme desítky hodin diskusí o tom, jestli půjdeme cestou biotopu nebo klasickou cestou plovárny. Když už jsme vybrali plovárnu, tak jsme se rozhodli, že projekt ještě upravíme tak, aby byl ještě lepší z hlediska atraktivnosti i atrakcí, které tam měly být. Ovšem výsledné hlasování ukázalo, že celá ta práce byla k ničemu. To mě na tom ještě více mrzí. Rozumím tomu, že ne každý je příznivcem této akce. Dokonce ani celá řada zastupitelů nedorazila na tak klíčové hlasování a to je pro mě špatný vzkaz toho, že zastupitelé, kteří tady plameně hovoří o tom, jak chtějí pracovat pro město, tak potom na klíčové zasedání ani nepřijdou. My své sliby plníme a na zastupitelstvo chodíme, bohužel ani plný počet sedmi hlasů ODS nepomohl k dokončení projektu rekonstrukce plovárny,“ shrnul starosta města Slaného Martin Hrabánek.

Výsledek prvního hlasování, po kterém byla přestávka, a zástupcům všech stran se snažil starosta vysvětlit především negativní dopady v případě, že návrh neprojde.
I když přes veškerou snahu najít společné řešení dopadlo také druhé hlasování negativně

Kdo a jak hlasoval?

  • Zelená barva – PRO
  • Světle zelená – zdržel se hlasování
  • Hnědá – nepřítomen
  • Světlejší hnědá – proti
  • Bílá – nehlasoval
Slánské zastupitelstvo rozhodlo o budoucnosti letní plovárny (Foto: Pavel Varvařovský)

Pavel Varvařovský