Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Slaném se silnice zabarvily do žluté barvy

Úterý, 6. září 2022 10:12

Začátkem týdne se v ranních hodinách vydal na cestu řidič nákladního vozu s nedostatečně zajištěným nákladem barev na cestu. Podle zjištění Kladenských listů se jednalo o barvu určenou na betonové povrchy, například na zámkové dlažby, a tudíž velmi odolnou vůči odstranění. Co poté následovalo, je vidět na fotografiích.

Ve Slaném se silnice zabarvily do žluté barvy (Foto: Pavel Varvařovský)

Tato žlutá barva byla zároveň i vodítkem k nalezení pachatele, jelikož její nemalá stopa vedla až téměř k slánské Stachemě. Pro řidiče všech vozidel se situace stala sice průjezdnou, ale nečekaně poškodila vozy jak soukromé tak i firemní nebo autobusy. Je to unikátní záležitost i s pohledu ekologického, neboť se tato barva bude muset ze silnic odstraňovat i chemickou cestou.

Soukromá firma se nebrání zodpovědnosti, nicméně nekomunikuje s médii, proto zatím nejsme schopni dát bližší informace, kdy a jak bude žlutá barva, táhnoucí se městem na několika kilometrech odstraněna. Zatím není jasné ani to, jak se budou řešit škody vzniklé na vozidlech, které touto barvou byly poškozeny. Zůstává faktem, že řidič náklaďáku pravděpodobně nedostatečně zajistil svůj náklad a nekoukal do zpětných zrcátek. Jinak si nelze vysvětlit, že by až po mnoha kilometrech byl zastaven až na obchvatu města Slaného hlídkou státní policie.

Neobvyklou situací se okamžitě začal zabývat i starosta Královského města Slaný Martin Hrabánek. „Byl jsem okamžitě informován o vzniklé situaci a vše řeším se vsemi složkami, kterých se to týká. Z mého pohledu jde o unikátní situaci, ovšem vše jde řešit rychle a ke spokojenosti nejen občanů Slaného,“ uvedl starosta Martin Hrabánek.

Pavel Varvařovský