Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Slaném a Kladně usedlo do lavic více než 1000 prvňáků

Čtvrtek, 1. září 2022 09:38

Je prvního září, školy čas. Do kladenských základek dnes ráno vstoupilo 795 prvňáčků. Do slánských jich zavítalo 208. Ty všechny nyní čeká 10 měsíců školní docházky, než zažijí, jaké je to mít své první prázdniny v letních měsících. Další metou pro ně bude devítiletá cesta za vzděláním a úspěchem.

Ve Slaném a Kladně usedlo do lavic více než 1000 prvňáků (Foto: Pavel Varvařovský)

Začátkem září nastoupí většina šestiletých ratolestí k povinné školní docházce. První den ve škole snad všude na světě znamená velkolepé slavnostní vítání a občas si na něj vzpomeneme i v požehnaném věku. Děti hrdě nesou svou školní tašku s pomůckami. Rodiče nenápadně tlačí slzu v oku a celý den fungují jaksi napůl. Vždyť přece jejich nedávno narozené miminko dneškem vstupuje do velkého světa. Odteď mu začnou pomalu ubývat veselé bezstarostné hrátky a jejich prostor zaujmou vážné povinnosti.

Když ráno zaznělo první zvonění a vstoupila paní učitelka, naučila svoji třídu, jak se má zdravit. Postavením se před lavici. Poté nastalo krátké povídání, děti si na mnohých školách zazpívaly a dostaly své první školní pomůcky něco důkladně vyrobené certifikáty. Za to obdarovaly své učitelky květinami nebo sladkostmi.

Na to, jak se odehrál jejich první den ve škole, se podívejte v naší fotogalerii.