Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

O víkendu našli Slánští svůj talent

Pondělí, 22. srpna 2022 11:54

Kumpánova zahrada ve Slaném se stala dějištěm talentové soutěže, které se zúčastnilo celkem 10 jednotlivců i skupin. Hned první ročník se dá považovat za mezinárodní díky soutěžícím z USA a další účastnice z Ukrajiny.   

O víkendu našli Slánští svůj talent (Foto: Pavel Varvařovský)

Před začátkem soutěže mohli příchozí obdivovat vystavené obrazy známého umělce Radka Jeronýma Meduny, který byl jedním z porotců, stejně tak jako hlavní pořadatel, básník a kavárník v jedné osobě Cyril Thomas Navrátil. Dalšími porotci byli vrhač nožů Martin Čumpelík z Nightmareshou, Pavla Adele Korfová ze Zlonické krafárny, jenž je specialistka na francouzské dobroty a v neposlední řadě starosta Královského města Slaný Martin Hrabánek. „Jsem opravdu rád, že Kumpánova zahrada žije. Jak vidím, je o akce pořádané kavárníkem Navrátilem opravdu nemalý zájem z řad veřejnosti, za což mu patří dík,“ uvedl starosta Martin Hrabánek.

Starosta Martin Hrabánek osobně přivítal nejen soutěžící, ale i všechny návštěvníky a diváky. Po té společně s kavárníkem zahájili vlastní soutěž, ve které jako první vystoupila nadějná skupina ze Slaného Rio Bend. Poznat všechny soutěžící a případně jim dát svůj hlas budete mít možnost prostřednictvím Facebooku. O začátku hlasování budou naši čtenáři okamžitě informováni.

Povedenou akci si soutěžící i příchozí diváci mohli zpestřit například zhlédnutím v podobě vrhače nožů nebo podání dua Nightmareschou. Občerstvení zajistila jak jinak než pojízdná kavárna. Moderování soutěže se ujal redaktor Kladenských listů, které podporují dění v Kumpánově zahradě. Ceny pro vítěze věnoval majitel pojízdné kavárny Café Poeta a finančním obnosem přispěl i starosta města.

V pondělí máte šanci celý den v Kumpánově zahradě poznat trochu Španělska. Čeká vás ochutnávka této kuchyně. Můžete se zdarma procvičit ve španělštině a na závěr vystoupí vynikající Španělský houslista Don Eduardo García Salas.  

Autor: Pavel Varvařovský