Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve vazbě skončila dvojice kladenských distributorů drog

Sobota, 20. srpna 2022 06:24

Kladenští kriminalisté dopadli další dva distributory drog. Konkrétně pervitinu. Ženě za kšeftování s touto omamnou látkou hrozí až desetiletý trest za mřížemi, jejímu spojenci potom poloviční trest.

Ve vazbě skončila dvojice kladenských distributorů drog (Ilustrační foto: KL)

Komisařka služby kriminální policie a vyšetřování po zadržení dvou osob, devětačtyřicetileté ženy a jednašedesátiletého muže, zahájila proti oběma trestní stíhání.

„Vyšetřující policistka ženu obvinila ze spáchání pokračujícího zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Toho se dopustila tím, že od začátku roku 2021 opakovaně neoprávněně distribuovala nejméně 15 osobám pervitin, a to na různých místech v Kladně. Pervitin získala od obviněného jedenašedesátiletého muže, který byl zadržen ve stejný den jako ona sama. Získané drogy částečně užívala pro vlastní potřebu a zbývající poskytovala za účelem zisku dalším lidem z řad toxikomanů, a to za částky od 1300 až 1500 korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

„Jedenašedesátiletý dealer, který obstarával pervitin své známé, byl vyšetřovatelkou kriminální policie obviněn ze spáchání pokračujícího přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Ten taktéž minimálně od ledna loňského roku opakovaně a neoprávněně distribuoval pervitin na území Kladna nejméně 15 uživatelům drog,“ dodala mluvčí Michaela Richterová.

Obě osoby jsou stíhány vazebně, kde si vyčkávají na rozhodnutí o délce pobytu ve vězení. Obviněnému muži hrozí roční až pětiletý pobyt za mřížemi, zatímco devětačtyřicetileté ženě hrozí trest odnětí svobody na pět až 10 let, neboť byla v posledních třech letech za drogovou trestnou činnost odsouzena.