Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Stochově dál pracují na zvelebení města

Středa, 17. srpna 2022 08:31

Ve Stochově budou mít například první fotovoltaické elektrárny, nové LED lampy veřejného osvětlení a finalizují další etapě výstavby parkoviště. Město se snaží o celkový rozvoj jednotlivých částí.

Ve Stochově dál pracují na zvelebení města (Foto: KL)

Rada města Stochov odsouhlasila návrh na instalaci první fotovoltaické elektrárny na střeše bytového domu ve vlastnictví města. Celý tento pilotní projekt je financován partnerem města firmou ITES spol. s r.o. Vyrobená elektřina z této fotovoltaické elektrárny by následně měla cílit na snížení kalkulace ceny tepla pro občany města. „Bude-li tento pilotní projekt a jeho následné výstupy úspěšný, rádi bychom pokračovali i na dalších objektech ve vlastnictví města, nejen na bytových domech,“ uvedl starosta města Stochov Roman Foršt.

V brzké době budou také ve Stochově osazeny nové LED lampy veřejného osvětlení poháněné sluneční energií ve vybraných méně frekventovaných lokalitách, jako například chodník propojující železniční přejezd na Slovance s nádražím, prostor před hřbitovem nebo parkoviště u sportovní haly.

„Finalizujeme další etapu výstavby parkoviště a úpravy okolních veřejných venkovních ploch v ulici S. K. Neumanna. Na místě již jsou položeny nové chodníky, je před dokončením nové parkoviště s propustnými povrchy pro zasakování dešťových vod. Také jsou instalovány nové LED lampy veřejného osvětlení,“ uzavřel Roman Foršt.