Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kročehlavech jsou již oba kruhové objezdy postavené

Úterý, 16. srpna 2022 06:34

Práce na hybridním kruhovém objezdu v křížení ulic Vodárenská, Milady Horákové, Jaroslava Kociána a na navazující křižovatce ulic Americká a Vodárenská a mezi výjezdem z Italské ulice od Kauflandu směrem k Lidlu nabírá reálnějších rozměrů. Oba kruhy jsou již hotové a mezi sebou propojené.   

V Kročehlavech jsou již oba kruhové objezdy postavené (Foto: Pavel Varvařovský)

Dvojitý kruhový objezd by měl řidičům zaručit zklidnění provozu, vyšší propustnost, bezpečnost a plynulost provozu v převážnou část dne. To jsou hlavní důvody, proč se se stavbou započalo. Takto významné zásahy s sebou nesou bohužel i nutná dočasná omezení v dopravě. Jinak to bohužel nejde a provází to každou větší investici.

V Kročehlavech se práce přehouply do další fáze. Zásadní rekonstrukce vodovodu umístěného pod vozovkou v ulici Americká a Vodárenská je již hotová. Po hrubé stavbě nyní přichází na řadu položení nového povrchu vozovek a s tím spojené i další dokončovací práce. V současných dnech se například čeká na plynaře, kteří by stávající trubky měly zakopat hlouběji do země. Podle stavbyvedoucího však není časový plán ohrožen. Silnice by měla být otevřena do konce prázdnin.

Společně se stavbou kruhových objezdů, probíhá i rekonstrukce ulice Jaroslava Kociána, která se díky tomu stane dvoupruhovou komunikací. Úprava jízdních pruhů umožní přesunutí veřejného osvětlení mimo chodníky, které chce město rozšířit pro komfortnější užívání cyklistů i chodců. Dále zde plánuje výsadbu zeleně, nová podélná stání a úpravu zálivů pro autobusovou dopravu.