Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Muž z Kladna přišel o 900 tisíc na internetu

Pátek, 12. srpna 2022 10:59

Kladenští kriminalisté se zabývají dalším případem podvodníků, kteří útočí na osoby pod legendou „výhodného investování“. Hlavním cílem podvodníků je získat vzdálený přístup do vašeho počítače a přeposlat si co nejvíce peněz. O tom ví své i muž z Kladna. Přišel o 900 tisícovek.

Muž z Kladna přišel o 900 tisíc na internetu (Ilustrační foto: KL)

Vše vypadá asi takto: Podvodník umístí na internet či sociální sítě velice lákavou reklamu slibující zisk z vašich investovaných finančních prostředků. Důležité je poznamenat, že pachatelé využívají pro větší důvěryhodnost do svých reklam známé osobnosti či společnosti. Podvodníci využívají profesionálně vypadající investiční platformy, tudíž vše vypadá důvěryhodně. Pachatelům se daří ve velké míře a takových lidí, kteří se nechají nalákat rádoby výhodným investováním, je bohužel čím dál více.

„Pětapadesátiletý muž objevil na jedné ze sociálních sítí reklamu s nabídkou možnosti investovat do známé společnosti. Stránku otevřel, zaregistroval se a po prvotní komunikaci uhradil investiční částku ve výši šesti tisíc korun pro ověření účtu. Další den ho kontaktoval muž vydávající se za velice ochotného investičního poradce s tím, že mu pomůže a poradí, aby někde neudělal chybu. Vysvětlil mu veškeré podmínky a co vše je potřeba udělat pro to, aby mohl hned po registraci vydělávat. Poškozený muž se vším souhlasil a na základě ,rad‘ neznámého muže si nainstaloval do počítače celkem pět aplikací, přičemž jednou z nich byla AnyDesk, která slouží k umožnění vzdáleného přístupu do konkrétního zařízení. Pětapadesátiletý muž do stažených aplikací nahrál veškeré osobní údaje, kopie osobních dokladů, číslo platební karty včetně CRV kódu,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Poškozený se poté přihlásil do internetového bankovnictví, kde zjistil, že mu z jeho účtu odešlo několik plateb v celkové výši 900 tisíc korun.

„Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu podvodu a přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací. Za to v případě zjištění a dopadení pachatele mu hrozí v případě odsouzení trest odnětím svobody na jeden rok až pět let,“ dodala Michaela Richterová.