ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Přijďte poznat svět motýlů do Zooparku Zájezd

Čtvrtek, 4. srpna 2022 07:51

V sobotu 6. srpna otevírá Zoopark Zájezd další zcela novou expozici. Při naučné stezce, mezi vstupem do části zoo U velbloudů a hlavním parkovištěm, byla v uplynulých měsících výrazně rozšířena motýlí louka, a právě odtud vychází i nová okružní stezka do tajemné motýlí zahrady, kde poznáte netušená zákoutí, a zároveň se tam dozvíte spoustu zajímavostí ze světa tohoto krásného hmyzu.

Přijďte poznat svět motýlů do Zooparku Zájezd

U příležitosti otevření expozice se chystá bohatý doprovodný program. Těšit se můžete například na tajemnou motýlí zahradu, celodenní kvíz stezkou motýlů nebo fotografickou výstavu. Nebudou chybět ani komentované povídání o motýlech v 11:00 a v 14:30 na motýlí louce, přijede i odborník na motýly z ČZU, Vladimír Vrabec. Park si pro návštěvníky připravil také dílničku, malování na obličej a skákací hrad.

Pozor! Kdo přijde ve vílím nebo motýlím kostýmu, dostane malou odměnu od motýlí víly Ivanky. „Jsme připraveni i na horko! Na několika místech v zoo se můžete osvěžit pod mlžnou bránou, která zchladí děti i dospělé. A pro boj s horkem můžete vyzkoušet i naši pivní novinku od pivovaru Chmeloun – osvěžující African Star uvařený z originálních afrických chmelů,“ říká Daniel Koleška ze zooparku.