ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

V Kladně kradli recidivisti, již jsou zase za mřížemi

Středa, 3. srpna 2022 05:45

Zřejmě nenapravitelným zlodějům, kteří byli v minulosti odsouzeni za majetkovou trestnou činnost, opět svědily ruce. Vydali se proto do kladenských supermarketů, aby odcizili alkohol a drogérii. Oba má již policie ve svých rukách a nyní jim hrozí další žalář.

V Kladně kradli recidivisti, již jsou zase za mřížemi (Ilustrační foto: KL)

Policisté z obvodního oddělení Kladno-Kročehlavy sdělili dvěma mužům, ve věku pětatřicet a třiadvacet let, podezření ze spáchání trestného činu krádeže, kterého se dopustili i přes tu skutečnost, že byli za stejný čin v posledních třech letech odsouzeni. Nyní každému hrozí v případě odsouzení trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

„Prvním chyceným zlodějem byl starší z mužů, který 28. července, okolo půl osmé ráno, vstoupil do prodejny v Italské ulici v Kladně, kde si z regálu vytáhl láhev tvrdého alkoholu a vložil ji do svého batohu. Poté prošel pokladní zónou, aniž by za zboží zaplatil,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

„Stejného činu se dopustil i mladší zloděj, který si vybral obchodní dům v Arménské ulici v Kladně. Tam 29. července, okolo půl deváté ráno, odcizil různé druhy drogistického zboží v podobě tří pracích kapslí a osmi deodorantů. S veškerým zbožím prošel přes pokladny, kde ho ale zastavil pracovník ostrahy,“ dodala Michaela Richterová.