ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Majetek si zabezpečte i na svých soukromých pozemcích

Čtvrtek, 28. července 2022 09:24

Kladenští policisté opět upozorňují občany, aby dbali zvýšené opatrnosti a obezřetnosti především v těchto letních měsících a neponechávali na svých zahradách volně svůj majetek.

Majetek si zabezpečte i na svých soukromých pozemcích (Ilustrační foto: KL)

Je důležité si i na svých pozemcích zabezpečit před krádeží věci, jako jsou například jízdní kola a koloběžky, zahradní nábytek, elektronika, zahradní náčiní, grily a jiné, i když se nachází na soukromém pozemku a v prostoru za oplocením u rodinných domů. Tyto věci je třeba mít v kůlně, garáži nebo pod přístřeškem, ale vždy pod uzamčením, neboť drzost pachatelů nezná mezí a je nevyzpytatelná. Jedině preventivním zabezpečením může každý předejít krádežím a ochránit si svůj majetek před nenechavci, kteří odcizením věcí získávají nezákonně finanční prostředky a obohacují se ve svůj prospěch.

Policie taktéž upozorňuje občany, aby si na svých pozemcích zabezpečili i svá vozidla a neponechávali v jejich interiéru žádné doklady, finanční hotovost a cennosti, a to ani klíče ve vozidle. Nedávejte šanci zlodějům a vše si zabezpečte.

Policisté v současné době prošetřují několik krádeží ze soukromých pozemků. Některé případy uvádíme.

„Na pozemek k rodinného domu v ulici Emila Zahrádky v Kladně vnikl dosud neznámý pachatel a odcizil z plátěného přístřešku moped, čímž vznikla škoda tři tisíce korun. V obci Kyšice neznámý pachatel odcizil ze dvora opřené pánské horské jízdní kolo, které bylo opřené o dům. Škoda je ve výši osm tisíc. Z otevřené garáže v Barrandově ulici v Kladně odcizil neznámý pachatel dvě elektrokola a způsobil majiteli škodu 95 000 korun,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.