ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Ve Stochově můžete podat oznámení virtuálně

Úterý, 12. července 2022 07:36

Dalším místem ve Středočeském kraji, kde mohou občané podat oznámení virtuálně, je Stochov. Jeho občané a okolí mají možnost moderním a efektivním způsobem komunikovat s Policií ČR, a to prostřednictvím systému POL POINT – asistované digitální služby.

Ve Stochově můžete podat oznámení virtuálně (Foto: PČR)

V místnosti zřízené v 1. patře budovy Městského úřadu Stochov (vedle služebny místní městské policie) mohou komunikovat s policií videokonferenčně, bez čekání, bez nutnosti podepsání protokolu, za zachování všech zákonných postupů.

„Tato kontaktní místa, která umožňují občanům vytvářet soukromé prostředí, lze využít k podání oznámení v případech, kdy se například sami stali obětí trestného činu a výslech na policejní služebně by považovali za druhotnou újmu, nebo chtějí podat oznámení o trestném činu nebo jiném, protiprávním jednání, o kterém se dozvěděli, anebo se stali svědkem události, pro kterou policejní orgán požaduje vysvětlení. Důvod pro využití kontaktního místa může být pro občana ale i ryze pragmatický, kterým je jeho pohodlí a úspora času,“ uvedl starosta města Stochov Roman Foršt.