ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

V Zooparku Zájezd byla zahájena letní sezona s překvapením

Čtvrtek, 7. července 2022 08:55

U příležitosti zahájení 12. letní sezony uspořádal Zoopark Zájezd bohatý program především pro děti. Celou zoo vedla tajenková stezka, při které děti do herní karty doplňovaly jednotlivá písmena názvu ostrova, který obývají lemuři.

Foto: Zooparku Zájezd

Stezka byla zakončena ve výtvarné dílničce, kde byla možnost vytvořit si vlastní 3D zvířátko. Hned vedle si děti zaskákaly na obří vzduchové trampolíně a pro menší byl připraven skákací hrad. Dětským návštěvníkům se věnoval i Tonda Obal na cestách, který je naučil jak správně třídit odpad. I tam si mohly děti zasoutěžit o krásné ceny.

Zajímavé informace o zvířatech zazněly během komentovaných krmení lemurů i velbloudů. S horkým letním počasím pomohla jednotka dobrovolných hasičů z Dřetovic, kteří přivezli na ukázku svou techniku a návštěvníkům připravili pěnovou nadílku a možnost zchlazení.

„Naším cílem je, aby u nás návštěvníci nalezli nejenom zábavu, ale i poučení. Proto se snažíme děti i dospělé zaujmout různými aktivitami zaměřenými na ochranu zvířat a životního prostředí,“ uvedla organizátorka akce Ivana Fučíková ze Zooparku Zájezd.

Zoopark Zájezd je v hlavní sezoně otevřen každý den (včetně víkendů i svátků) od 9 do 18 hodin. Letos pro návštěvníky připravil zajímavé novinky jako je nové dětské hřiště, kavárna s bistrem, venkovní výběh pro suchozemské želvy nebo úplně nová expozice Latinská Amerika pro drápkaté opičky.