ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenští policisté zaujali školáky preventivním programem

Pátek, 1. července 2022 06:10

Kladenští policisté navštívili žáky ze Základní školy Kačice s preventivním programem „Bezpečné prázdniny a rozloučení se školou“. S příchodem letních prázdnin byli žáci upozorněni na různé nebezpečné situace a na základě těchto připomenutí se jim vyvarovali.

Foto: PČR

Policisté při této preventivní akci oslovili žáky od 1. do 5 ročníků. Nejprve děti seznámili s uniformou, služebním průkazem a policejními složkami včetně jejich činnosti. Připomenuty byly tísňové linky IZS. „Policisté věnovali pozornost i dopravní výchově, a to bezpečnému přecházení přes pozemní komunikace, jízdě na kole, ale i chování spolujezdce ve vozidle. Zopakovali si také význam některých dopravních značek, používání reflexních prvků i po které straně chodí chodci, jako jednotlivci nebo jako skupina,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

S příchodem letních prázdnin byli žáci upozorněni na různé nebezpečné situace a na základě těchto připomenutí se jim vyvarovali. „Například byli upozorněni, že si mají dávat pozor při koupání v řekách, přehradách, plaveckých bazénech, ale také bazénech, které jsou umístěny na zahradách u rodinných domů. Další informací bylo, jak zareagovat, když potkají volně se pohybujícího psa nebo jiné zvíře, aby v žádném případě cizí zvířata nehladili, neboť nikdy nemohou vědět, jak se zachovají a zda jsou očkováni. Zopakováním byly i situace když děti osloví cizí osoba na hřišti, ulici nebo v jejich blízkosti zastaví vozidlo s neznámou osobou a chce poskytnout informace. Samozřejmostí bylo poučení, že když zazvoní zvonek u dveří jejich bydliště, nikdy nesmí sami otevírat dveře. Poslední upomínkou bylo, jak se mají zachovat, když naleznou v parku nebo na hřišti injekční stříkačky,“ vysvětlila Jana Šteinerová.

Malí školáčci po ukončení prvního roku působení ve škole, ale i větší žáci se do besedování zapojovali s velkým nadšením a taktéž mnohdy svými zvídavými dotazy a různými příběhy obohacovali program. Na závěr se policisté s dětmi rozloučili s přáním příjemného a bezpečného prožití prázdnin a předali jim notýsek s dopravní tématikou, rozvrh hodin a desatero rad, jak jezdit na kole.