ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

V Kladně se policisté zapojili do akce „Řídím, piju nealko pivo“

Pátek, 1. července 2022 06:27

Kladenští policisté se zapojili do celorepublikového projektu „Řídím, piju nealko pivo, který probíhá již několik let ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven. Dopravně bezpečnostní akce s preventivním zaměřením se uskutečnila v pondělí 27. června Kladně-Dubí.

Foto: PČR

V rámci projektu „Řídím, piju nealko pivo“ policisté zastavili ke kontrole čtyřiadvacet dopravních prostředků. Po provedené kontrolní činnosti včetně předložených potřebných dokladů k řízení motorového vozidla, policisté vyzvali všechny řidiče k dechové zkoušce. U všech kontrolovaných řidičů byla negativní a bylo jim předáno plechovkové nealkoholické pivo.

„Výjimkou byl jeden řidič osobního vozidla, u kterého byla naměřena hodnota dechové zkoušky ve výši 0,55 promile alkoholu v dechu. Dále policisté zjistili u jednoho z řidičů nevyhovující technický stav vozidla a řidiči bylo zadrženo osvědčení o registraci vozidla. U jednoho řidiče byla zjištěna neplatná technická prohlídka přívěsného vozíku a neměl zdravotní způsobilost,“ vysvětlila policejní mluvčí Jana Šteinerová.

V následujících dnech budou na pozemních komunikacích kladenského okresu probíhat další dopravně bezpečnostní akce.