ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kriminalisté sebrali v Kladně dalšího dealera drog

Čtvrtek, 30. června 2022 07:34

Nejméně pět desítek osob přišlo o svého distributora drog. O to se postarali kladenští kriminalisté z toxi týmu, kteří si na osmatřicetiletého dealera řádně „posvítili“ a za bílého dne ho zadrželi přímo na ulici v Kladně. Nyní si vyčkává na trest ve vazební věznici.„Na základě operativní činnosti se kriminalistům podařilo zjistit, že osmatřicetiletý muž nejméně od května loňského roku opakovaně a neoprávněně prodával pervitin minimálně 50 osobám. Některým zdarma poskytoval i marihuanu. Pro drogy si jeho odběratelé chodili ve většině případů do místa jeho bydliště, kde k obchodu docházelo zejména ve společných prostorech paneláku, a to buď na chodbě, nebo ve výtahu,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

V domě se dveře neměly šanci pořádně zastavit. Zájemci, v průměru mezi 15 až 20 denně, nejdříve zazvonili zvenčí na zvonek, prodejce je pustil přes elektronické zajištění dovnitř a poté jim otevíral dveře v další části chodby, kde docházelo k předávce. Kromě bydliště dealera si drogy předávali i před domem na parkovišti či na různých místech v Kladně.

„Komisařka služby kriminální policie a vyšetřování zahájila na konci května proti muži trestní stíhání a obvinila ho ze spáchání pokračujícího trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Obviněnému distributorovi, který je stíhán vazebně, hrozí v případě odsouzení trest odnětím svobody na jeden rok až pět let,“ dodala Michaela Richterová.