ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenští strážníci navštívili projektový den na škole E. Beneše

Neděle, 26. června 2022 05:53

Strážníci Městské policie Kladno ve čtvrtek navštívili projektový den Střední odborné školy a Středního odborného učiliště na náměstí Edvarda Beneše.

Kladenští strážníci navštívili projektový den na škole E. Beneše (Foto: MP Kladno)

U jejich stánku si mohli studenti vyzkoušet vybavení, které hlídky používají během výkonu své služby a také se zeptat na vše, co je o práci městské policie zajímá. Hodně dotazů se týkalo přijímacího řízení do řad strážníků a podmínek přijetí nových uchazečů.

Z úst strážníků se mladí lidé dozvěděli, jak o podmínkách přijetí jako jsou fyzické testy, psychotesty, tak také o různých výhodách a benefitech, které město nabízí svým strážníkům. Možnost získání služebního bytu, nadstandartní plat, pojištění, očkování, vlastní posilovna a podobně.

„Studenti si mohli vyzkoušet brýle, které simulují požití většího množství alkoholu nebo užití halucinogenních látek. Svou práci pak prezentoval také služební psovod se svým čtyřnohým parťákem, belgickým ovčákem Eclipsem. Společně předvedli ukázku poslušnosti a také zadržení pachatele,“ řekla mluvčí strážníků Alena Purkytová.