Na farmě v Ledcích byly k vidění policejní ukázky
Neděle, 19. června 2022 10:04
Policisté územního odboru Kladno se s ostatními složkami IZS zúčastnili „Dne otevřených dveří“ na farmě v Ledcích u Kladna, kterou každoročně pořádá zemědělská společnost.

Akce probíhala ve středu 15. června od 8.30 do 15.00 hodin za účasti projektu „Zemědělství žije,“ kde byla připravena i naučná stezka pro děti. Majitelé farmy v letošním roce uspořádali již 10. ročník „Dne otevřených dveří.“ Do akce se v letošním roce zapojili i policisté z Hradní stráže a Vojenské služby.
Oddělení tisku a prevence Kladno ve spolupráci s obvodním oddělením Slaný připravilo pro širokou veřejnost policejní program. V průběhu celého dne byla vystavena policejní výzbroj a výstroj, a to například neprůstřelná vesta, služební pouta, přilba s ochranným štítem, obušek, zastavovací terčík a reflexní vesta. Některé z vystavených věcí si mohli zájemci vyzkoušet. Všichni návštěvníci si mohli prohlédnout služební vozidlo se světelnou a zvukovou signalizací včetně vysílačky a, kdo měl zájem, mohl se do služebního vozidla i posadit.
Policistka z oddělení tisku a prevence pro malé návštěvníky připravila snímání otisku prstu, který si mohli odnést domů. Děti byly odměněny omalovánkami, křížovkami, papírovými hrami nebo modely policejních prostředků v papírové podobě, a to vše s preventivní tématikou. Pro dospělé osoby byly připraveny křížovky s preventivním zaměřením. Některé dospělé osoby zlákalo i snímání prstů.
V rámci této preventivní akce policisté informovali některé návštěvníky o náborové kampani a možnosti přijímání nových uchazečů do služebního poměru.
„Den otevřených dveří na farmě v Ledcích navštívilo kolem 450 dětí z mateřských a základních škol. Z okresu Kladno se této akce zúčastnily děti například z MŠ Řisuty, MŠ a ZŠ Kačice, MŠ a ZŠ Smečno, MŠ Jedomělice, MŠ Slaný, ale také děti z okresu Rakovník MŠ Panoší Újezd a Šamotka. Na akci bylo několik desítek vystavovatelů a zúčastnilo se jí přes 700 dospělých návštěvníků,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.
-
zprávy
Uherský býk do Slaného přilákal tisíce lidí
-
sport
První porážka v lize. Kanonýři doma nestačili na Znojmo
-
pozvánka
Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením
-
pozvánka
Vlastivědné muzeum ve Slaném zahajuje v úterý svou koncertní sezonu
-
zprávy
Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům
-
krimi
Kladenské policie hledá agresora snědé pleti, incident se stal na Sletišti
-
zprávy
Kraj rozdělí sedm milionů mezi 15 azylových domů
-
sport
Podpořte Kanonýry Kladno už dnes v zápasu proti Znojmu
-
krimi
Poznáváte muže na fotografii, oznamte to policii
-
info z radnice
Přechod na nový informační systém na jeden den uzavře Magistrát v Kladně
-
krimi
Slánský strážník pomohl zadržet hledanou osobu ve svém volnu
-
info z radnice
Divadlo ve Slaném bude slavit přesně 30. prosince 140 let od svého otevření
-
info z radnice
Kladenské gymnázium projde celkovou rekonstrukcí
-
info z radnice
Primátoři 20 měst zaslali otevřenou výzvu představitelům státu
-
zprávy
Střední škola služeb a řemesel Stochov navštívila zámek v Lánech
-
pozvánka
Do Zooparku Zájezd dorazí kouzla a čáry
-
sport
HK Lev Slaný pořádá v neděli nábor nových lvíčat
-
zprávy
Ortopedické oddělení kladenské nemocnice pořídilo dvě nové artroskopické věže.
-
zprávy
Projekt krajů, Čtyřmezí, přinese lepší dopravní obslužnost pro cestující
-
zprávy
Střet cisterny s dodávkou na obchvatu Slaného