ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V Kladně oslavili zlatou svatbu manželé Laurencovi

Středa, 15. června 2022 07:54

V romantických představách mnohých dívek se objevuje princ na bílém koni, který si svou vyvolenou odveze k oltáři, a společně prožijí šťastný život. Manželům Laurencovým se pohádka proměnila v realitu a na konci dubna, oslavili úctyhodných 50 let, co stojí společně bok po boku.

Manželé Laurencovi

Zlatou svatbu slaví páry, které spolu prožily polovinu století. Jejich datum svatby bylo 24. dubna 1972. Vitální a pozitivně laděná dvojice se zná již od školních let z 6. základní školy v Rozdělově. Vztah ale započal až v době, kdy měl Jiří před vojenskou službou. „Mezitím jsem si ji hlídal,“ směje se.

Na konci dubna to bylo již půlstoletí, co si Laurencovi dali svůj první manželský polibek. Eva původně pracovala jako prodavačka, Jiří byl turbinář. Od roku 1992 začali podnikat a zřídili prodejnu průmyslového zboží v Tuchlovicích. Společně tráví i volný čas, a to aktivně. Věnují se sportu, toulají se po krajině na cyklistických kolech a pohybu se nevzdávají ani při chataření a zahradničení.

Laurencovi vychovali dceru Petru a syna Jiřího. Pomáhají s péčí o vnoučata, doprovázejí je na sporty a kroužky. Radost jim dělají Jakub, Linda, Filip a Pavel. Vzájemná tolerance a láska je podle manželů nejdůležitějším předpokladem dlouhodobého spokojeného vztahu, jeden na druhém si váží pracovitosti a pochopení.