ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Řidič kladenského autobusu využil nově nainstalované tlačítko SOS

Pátek, 10. června 2022 09:16

V úterý odpoledne hlídka kladenských strážníků vyjížděla na pomoc řidiči autobusu městské dopravy, který aktivoval nově umístěné SOS tlačítko. V zastávce u ulici Vrapická neotevřel zadní dveře autobusu a vyzval cestující, aby nastoupili předními dveřmi a uhradili jízdné. To se nelíbilo dvěma mužům, kteří při nástupu do vozu začali řidiče častovat vulgárními nadávkami a bez zaplacení pokračovali dále do autobusu.

Řidič kladenského autobusu využil nově nainstalované tlačítko SOS (Foto: MP Kladno)

Řidič si za pomoci tlačítka SOS přivolal na pomoc strážníky městské policie. Hlídka vyzvala oba muže k prokázání totožnosti. Muži předložili své doklady a strážníkům přiznali, že finanční hotovost mají. Za přítomnosti hlídky jízdné dodatečně uhradili.

„Lustrací obou osob bylo hlídkou zjištěno, že jeden z mužů je v hledáčku Policie České republiky. Strážníci ho proto předvedli na obvodní oddělení policie, kde si ho službu konající policista převzal k dalšímu šetření. Přestupek proti občanskému soužití obou cestujících hlídka předala k dořešení správnímu orgánu,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.