Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně srazil cyklista dívku před školou, pomohli asistenti prevence kriminality

Čtvrtek, 9. června 2022 07:01

Asistenti prevence kriminality u městské policie působí již více jak osm let. Stali se tak velkou pomocí strážníků, a hlavně občanů města. V pondělí ráno, když dokončili asistenční jízdu autobusem hromadné dopravy a chtěli pokračovat dohledem u základní školy v ulici Vodárenská, je požádala o pomoc učitelka, která prováděla dohled u vchodu školy. Asistentům oznámila, že jednu z dívek, čekající před budovou, srazil projíždějící cyklista a z místa odjel.

V Kladně srazil cyklista dívku před školou, pomohli asistenti prevence kriminality (Ilustrační foto: MP Kladno)

Kolem školy vede stezka pro chodce a cyklisty, na které ale musí obě skupiny účastníků provozu tolerovat, a hlavně respektovat jeden druhého. Hlídka asistentů ihned o celé události vyrozuměla velitele směny a dívce poskytla první pomoc. Strážníci na místo přivolali lékaře, Policii České republiky a do pátrání po bezohledném cyklistovi se zapojil operátor městského kamerového dohlížecího systému. Ten zjistil, že u přechodu pro chodce, nedaleko místa nehody, zastavil muž s černým batohem na zádech, v červeném nebo oranžovém tričku, tmavých kraťasech a začal si kontrolovat své kolo. Po chvilce odjel pryč.

„Zraněná dívka byla i s matkou, kterou na místo strážníci přivolali, odvezena do nemocnice k dalšímu vyšetření. Celou nehodu si k dalšímu šetření převzali policisté,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.