Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Pcherách si zloděj z novostavby odnesl nářadí za 160 tisíc

Sobota, 4. června 2022 06:24

O tom, že si svůj majetek mají lidé dobře zabezpečit, ví své i soukromá firma, která ve Pcherách pracuje na novostavbě. Té totiž neznámý pachatel ke konci minulého měsíce ukradl ze stavby nářadí, které mělo hodnotu přesahující 160 tisíc korun. O zloděje se nyní zajímají kladenští policisté a hledají také svědky, kteří by do případu mohli vnést nové informace.

Ve Pcherách si zloděj z novostavby odnesl nářadí za 160 tisíc (Ilustrační foto: KL)

Policisté z obvodního oddělení Kladno-venkov přijali v úterý 24. května oznámení o vloupání do novostavby v Lomené ulici v obci Pchery, z níž bylo odcizeno nářadí v hodnotě za více než sto tisíc korun.

„Podle dosavadního šetření neznámý pachatel vypáčil v blíže nezjištěnou dobu plastové okno v přízemí, čímž si sjednal přístup do vnitřních prostor a odtud odcizil různé druhy nářadí v předběžné výši za více než 160 tisíc korun. Škoda na poškozeném okně byla vyčíslena okolo 15 tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to poškození cizí věci a krádeže, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětím svobody na jeden rok až pět let.