Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Milerův Krteček se zabydlí ve slánském muzeu

Pátek, 3. června 2022 07:15

Zdeněk Miler byl výtvarník, režisér a scénárista, který by letos 21. února oslavil 101 let. Loni se proto u této příležitosti v Kladenském zámku otevřela stálá expozice s názvem Zdeněk Miler nejen Krtek. Od příštího týdne si výstavu ve svém městě budou moci prohlédnout i obyvatelé Slaného. Slavná postavička, která se podívala i do vesmíru, se zabydlí ve slánském muzeu na Masarykově náměstí.

Milerův Krteček se zabydlí ve slánském muzeu (Foto: KL)

Významného regionálního výtvarníka, rodáka z Kladna, autora nesmrtelného Krtečka a dalších postav představí výstava Zdeněk Miler nejen Krtek, která bude ve Slaném uspořádána ve spolupráci s Kladenským zámkem. Expozice bude určená hlavně dětem a atraktivní formou představí osobnost mezinárodně proslulého výtvarníka. Expozice nabídne mimo jiné promítání animovaných filmů, dětský koutek, ale i další ukázky z unikátního díla Zdeňka Milera. K mání budou i upomínkové předměty.

Vernisáž se uskuteční 9. června a samotná výstava bude k vidění až do 16. října. Doprovodným programem k výstavě bude Dětský den v sobotu 22. července na Masarykově náměstí.