ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

FOTO: Zahradu Kladenského zámku navštívily stovky dětí

Pondělí, 30. května 2022 08:44

O víkendu se konal dětský den v Zámecké zahradě. Program byl nabitý a odstartoval v 15.00 hodin s „To nej od Michala Nesvadby“, poté, tedy od 16.00, vystoupil Dr. Klaun se zábavnou show pro děti, soutěžemi o ceny a dětskou diskotékou.

Foto: Pavel Varvařovský

V Zahradě se děti mohly setkat s myšákem Mickey a myškou Minnie, balónkovým mágem a zadarmo si mohly něco hezkého nechat namalovat na obličej. Zámecká Zahrada byla ozdobena i desítkami balónků, lehátky a nechybělo ani vynikající občerstvení. Vstup na akci byl zcela zdarma.

Zámecká zahrada patří mezi nejatraktivnější místa Kladna – je prostorem pro odpolední vycházky, kulturní akce či svatby. Její součástí je také medvědárium obývané dvěma medvědicemi Martou a Míšou. Současná podoba zámecké zahrady vychází z generální rekonstrukce proběhlé v letech 2000–2004. Ta kombinuje moderní prvky a sochařskou výzdobu s historickým kontextem původní zahrady, v níž trávilo čas panstvo a později představitelé benediktinského řádu. Někdejší studnu například připomíná kamenná koule s přetékající vodou. Při rekonstrukci zahrady bylo také zachováno sanktuárium z původního kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Od roku 2001 je součástí zahrady také medvědárium s rozlehlým výběhem a bazénem, ve kterém našly domov dvě medvědice, Marta a Míša, zanechané v roce 2001 ukrajinským cirkusem v Moravských Budějovicích. Při výstavbě medvědária byly objeveny základy pravděpodobně gotického hospodářského stavení.