Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Slánský starosta si v praxi vyzkoušel nový POL POINT

Středa, 25. května 2022 09:24

V pondělí 23. května letošního roku byl slavnostně uveden do provozu systém POL POINT – asistované digitální služby ve Slaném. Občané i návštěvníci města tak mohou nově využít moderní způsob komunikace s Policií České republiky.

Slánský starosta si v praxi vyzkoušel nový POL POINT (Foto: MěU Slaný)

Speciální místnost je zřízena v budově na Masarykově náměstí 3, kde je služebna Městské policie Slaný. Principem systému je komunikace s policií videokonferenčně, bez čekání, bez nutnosti podepsání protokolu, v souladu s platnými zákony. Nově zřízený POL POINT představil ředitel středočeské policie, generál Václav Kučera, spolu se starostou města, Martinem Hrabánekem, který si videokonferenční spojení s policií, prostřednictvím nově zřízeného POL POINTU, vyzkoušel jako první.

„Jsem rád, že se podařilo dotáhnout do úspěšného konce realizaci POL POINTu. Občané města tak nebudou muset chodit podat výpověď na služebnu policie. Ušetří tak čas, získají vyšší soukromí a mají možnost využít službu 24 hodin denně. Přidanou hodnotou je i fakt, že strážníci policie místo trávení času na služebně mohou být raději v terénu. V budoucnu by měla být agenda rozšířena i například o zažádání si online o zbrojní průkaz,“ říká slánský starosta Martin Hrabánek.

„Slaňákům tak odpadne nutnost dojíždět za touto agendou do Kladna. Rád bych za přípravu POL POINTu poděkoval nejen pracovníkům Policie České republiky, ale i Městské policie Slaný, správy majetku a prevence kriminality,“ dodal Martin Hrabánek.