ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Poctivost! V Kladně odevzdali strážníkům tři lidé nalezené peněženky

Úterý, 24. května 2022 08:13

Během uplynulého víkendu hned několik nálezců odevzdalo nalezené peněženky kladenským strážníkům. Je vidět, že v Kladně žijí i poctivý lidé.

Poctivost! V Kladně odevzdali strážníkům tři lidé nalezené peněženky (Ilustrační foto: KL)

První pánská peněženka byla nalezena ženou na zastávce na náměstí Sítná. Peněženka obsahovala finanční hotovost ve výši dvě stě padesát korun a osobní doklady. Druhou peněženku strážníkům předala manažerka jednoho z kladenských supermarketů. Na prodejní ploše ji našel zákazník, který jí odevzdal pracovnici obchodu. Opět ji ztratil muž. I tentokrát obsahovala hotovost, a to ve výši sedm tisíc čtyři sta čtyřicet korun, osobní doklady a platební kartu. Třetí nález peněženky oznámil projíždějící hlídce strážníků muž ukrajinské národnosti. I tato peněženka obsahovala finanční hotovost ve výši pět set korun, bankovní kartu a osobní doklady.

„Díky lustracím se podařilo zjistit telefonní kontakty na majitele a jejich ztracené peněženky jim byly vráceny,“ řekla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

„Nálezce, který by si chtěl takovou peněženku ponechat, se vystavuje nebezpečí trestnímu stíhání, pokud nález obsahuje platební kartu nebo hotovost vyšší jak deset tisíc korun. Jestliže v peněžence je hotovost nižší nebo v ní není platební karta, je takový nálezce podezřelý ze spáchání přestupku zatajení nálezu,“ vysvětlila Alena Purkytová.