ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Ve Slaném se uskutečnila Olympiáda dětí a mládeže

Neděle, 22. května 2022 09:46

Konec týdne ve Slaném patřil Olympiádě dětí a mládeže. Sportovalo se dva dny na různých místech. Děti, z osmi pozvaných škol, přijeli podpořit slavní sportovci, jako šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek, člen zlatého hokejového týmu na olympiádě v Naganu Libor Procházka, atleti Jiří Mužík, Petr Svoboda, Štěpán Janáček a atletka Denisa Helceletová.

Ve Slaném se uskutečnila Olympiáda dětí a mládeže (Foto: Pavel Varvařovský)

V pořadí již pátá Olympiáda dětí a mládeže byla zahájena slavnostním ceremoniálem na Masarykově náměstí. Tam se také zapálil oheň, vztyčila vlajka, zazněla hymna a odehrál se slib rozhodčích i závodníků. Celá akce tak věrně kopírovala klasické olympijské hry. „Jelikož jsem byl součástí realizačního výboru, tak dobře vím, kolik se za přípravou akce skrývá práce. Proto bych rád poděkoval všem, kteří se na organizaci podíleli,“ uvedl slánský starosta Martin Hrabánek. Děti ke sportovním výkonům přijely z osmi různých škol. Ty slánské doplnily výpravy z kladenského okresu a také z Bolatic, jenž je partnerské město ze severní Moravy.

Ve čtvrtek odpoledne, po prvních soutěžích ve šplhu na laně a letním biatlonu, nejen sportovci sledovali hokejové utkání Česko-Lotyšsko na velkoplošné obrazovce. Následující den od 9.00 hodin se již soutěžilo nejen na náměstí, ale i na lehkoatletickém stadionu, fotbalovém hřišti i sportovištích druhé a třetí základní školy. Na programu byl běh na krátkých tratích, vytrvalostní i štafetový. Skákalo se do výšky, odehrál se vrh koulí a hod míčkem. Došlo i na fotbalová utkání a vybíjenou. Součástí doprovodného programu byla fotografická a umělecká soutěž nebo piškvorky.

Cenné kovy předávali mladým olympionikům například starost Slaného Martin Hrabánek, místostarosta Radek Vondráček nebo atletka Denisa Helceletová. Akci komentoval legendární Štěpán Škorpil.

Autor: Pavel Varvařovský