ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenští policisté si došlápli na cyklisty i chodce

Pondělí, 16. května 2022 08:23

Preventivně dopravní akci zaměřenou na cyklisty připravili policisté kladenského dopravního inspektorátu ve spolupráci s oddělením tisku a prevence v prostoru před kladenským sportovním areálem Sletiště Kladno.

Kladenští policisté si došlápli na cyklisty i chodce (Foto: PČR)

V rámci dopravně bezpečnostní akce policisté dohlíželi na dodržování předpisů silničního provozu a upozornili cyklisty na povinnou výbavu jízdního kola a na jejich nedostatky. Většina cyklistů měla své kolo ve velmi dobrém technickém stavu a v plné povinné výbavě, ale taktéž policisté zaznamenali například chybějící odrazky nebo nekvalitní stav brzd. Policisté cyklistům rozdávali reflexní pásky a preventivní materiál s dopravní tématikou. U malých cyklistů byla zkontrolována helma a její správné upevnění. Helma je důležitým vybavením každého cyklisty do osmnácti let. Policisté dětem připomenuli, že na pozemní komunikace na jízdních kolech smějí sami vyjet až po dovršení věku deseti let, jinak pouze za doprovodu a pod dohledem osoby starší patnácti let.

„Rádi konstatujeme, že všichni projíždějící malí cyklisté měli helmy a za dodržování dopravních předpisů byli odměněni reflexním přívěskem a páskou,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.  

Při této preventivně dopravní akci policisté oslovili i několik chodců mezi, kterými byli také nejmladší účastníci silničního provozu, a to skupinky dětí předškolního věku z mateřských škol. Policistka s dětmi zopakovala, v kterých místech přecházet silnici pro svoji bezpečnost a také světelnou signalizaci pro chodce. Malí školáčci byli velmi šikovní a za správné odpovědi dostali kartičku s dopravními radami a telefonními čísly na tísňové linky.   

Preventivně kontrolní činnost byla cyklisty všech věkových kategorií kladně hodnocena. Celkem bylo zkontrolováno třiadvacet cyklistů a osloveno kolem padesáti chodců.

„Policie upozorňuje všechny cyklisty, aby dbali zvýšené opatrnosti v silničním provozu a především dodržovali bezpečnostní předpisy. Všichni cyklisté by si měli uvědomit, že umístěné odrazky a světlo na jízdním kole včas upozorňují řidiče na pohyb jízdního kola v silničním provozu. Reflexní oblečení a reflexní prvky jsou vždy vhodné, neboť jejich užitím je zvýšená viditelnost pro bezpečnost účastníků silničního provozu,“ sdělila dále Jana Šteinerová.