Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Více než 5 tun odpadu zmizelo z přírody v okolí Kladna

Sobota, 14. května 2022 06:00

Na základě výzvy iniciativy, Ukliďme Česko, se konala akce Ukliďme Kladno. Navzdory nepřízni počasí vyrazili do boje s odpadky mnozí jednotlivci i celé skupiny dobrovolníků. Tradičního jarního úklidu přírody se zúčastnily například sportovní oddíl Miners Kladno, skauti ze střediska Orion Kladno nebo velká skupina obyvatel lokality Korea. Celkem jste nasbírali 5,26 tun odpadu.

Více než 5 tun odpadu zmizelo z přírody v okolí Kladna (Ilustrační foto)

Hlavní podzimní úklidový den (World Cleanup Day 2022) se uskuteční v sobotu 17. září 2022. Kampaň spojená s úklidem nelegálně vzniklých černých skládek a pohozených odpadků se každoročně na jaře a na podzim koná od roku 2018. Myšlenka se však zrodila již o10 let dříve ze spontánní národní iniciativy Let‘s Do It! v Estonsku, kdy se čtyři procenta obyvatel aktivně zapojily a vyčistily celé Estonsko za pouhých pět hodin. Od té doby se idea národních úklidů rozšířila do více než 100 zemí na všech kontinentech.

Národním koordinátorem pro naši republiku je spolek Ukliďme Česko. Kladno se k organizaci připojuje od roku 2019. V roce 2021 bylo i přes covidovou pandemii společnými silami z městské přírody odstraněno 9,8tun odpadu.