Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští zdravotníci se učili, jak se ochránit před útočníkem

Pátek, 29. dubna 2022 07:50

Zdravotníci kladenské nemocnice se seznamovali s postupy, jak se zachovat při napadení útočníkem. Školení připravila nemocnice ve spolupráci s Policí ČR a navazuje na program ochrany měkkých cílů, který proběhl již v minulých letech.

Kladenští zdravotníci se učili, jak se ochránit před útočníkem (Foto: Nemocnice Kladno)

„Je velmi důležité, aby se personál seznámil s krizovými situacemi, které mohou nastat a bohužel se dějí. Proto jsme ve spolupráci s Policií ČR uspořádali názorné školení, při kterém se zdravotníci učí, jak nejlépe reagovat, aby se uměli správně rozhodnout, pokud možno nepanikařit a efektivně ochránit sebe i ostatní,“ říká krizový manažer Jakub Vachek.

Školení budou probíhat v blocích po celý rok v reálných podmínkách nemocnice, aby byla zajištěna autenticita situace a posluchači mohli využít jak znalost prostředí, tak i dostupné vybavení, které je v tu chvíli „po ruce“ přímo na místě.

V teoretické části se posluchači seznámili se základními postupy řešení bezpečnostního incidentu, jakým způsobem by měli v takové situaci reagovat a jaké konkrétní postupy a bezpečnostní techniky mohou v případě ohrožení využít.

Při praktické ukázce si potom přímo vyzkouší evakuaci budovy po schodištích anebo úkryt v místnostech.