Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Na Kladensku dnes havarovaly dva kamiony a motorkář

Středa, 20. dubna 2022 13:38

Ve středu 20. dubna v 8 hodin a 30 minut přijali středočeští hasiči oznámení o dopravní nehodě dvou nákladních automobilů a jedné motorky na silnici číslo 16 poblíž obce Sazená na Kladensku. K dopravní nehodě neprodleně vyjely tři profesionální jednotky ze stanic Kralupy nad Vltavou, Mělník a Slaný.

Foto: HZS Středočeského kraje

Po příjezdu první jednotky na místo velitel zásahu potvrdil, že jde o dopravní nehodu dvou kamionů a jedné motorky, přičemž řidič jednoho z vozidel zůstal uvnitř zaklíněný a řidič motorky utrpěl poranění. O zraněného motocyklistu se postarala zdravotnická záchranná služba a hasiči ve spolupráci se zdravotníky začali vyprošťovat zraněnou osobu z nákladního automobilu. Přestože vyprošťování ze zdeformovaných vozidel patří mezi náročnou a dlouhou činnost, byl řidič po patnácti minutách zachráněn a předán do péče zdravotnické záchranné službě.

Ta k rychlejšímu transportu zraněné osoby do jedné z pražských nemocnic povolala vrtulník Letecké záchranné služby. Druhá zraněná osoba byla transportována do nemocnice pozemní cestou sanitkou.

Hasiči se dále zaměřili na protipožární opatření na vozidlech a pomohli Policii ČR se zajištěním místa nehody. Silnice první třídy číslo 16 byla po celou dobu vyprošťovacích prací a vyšetřování dopravní nehody uzavřena.

Jan Sýkora, HZS Středočeského kraje