ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Řešení životních situací i platby online: Portál občana zjednoduší Kladeňákům život

Sobota, 9. dubna 2022 07:00

Statutární město Kladno modernizuje online Portál občana. Novinkou je například možnost hradit městu poplatky pohodlně platební kartou. Obnovou postupně prochází i část životních situací s nejrůznějšími formuláři. Pro vyřízení agendy převedené do online verze už tak lidé nebudou muset řešit úřední hodiny magistrátu ani čekat frontu u přepážek. Online úřad bude pro veřejnost připravený 24 hodin denně.

Foto: MMK

Zájemci najdou postupně rozvíjený portál na webové adrese portal.mestokladno.cz. Portál občana je reakcí veřejné správy na nutnost digitalizace. Je branou k elektronickým službám města, samoobslužným místem pro bezpečnou a důvěrnou komunikaci mezi občanem a městem. Už dnes Kladeňáci vyřeší přes Portál občana některé své úřední záležitosti a životní situace.

Nově má portál transakční část. Z pohodlí domova tu, jednoduše s využitím platební karty, lze provádět úhrady vybraných nesplacených závazků vůči Statutárnímu městu Kladnu, jako jsou pokuty či poplatky, aktuálně třeba místní poplatek za odpad, který je nezbytné zaplatit do poloviny dubna. Možnosti úhrady dalších závazků vůči městu budou v systému také postupně přibývat, v přípravě jsou například platby za stočné za čističky odpadních vod v Dubí a ve Švermově nebo nájemné z bytů i nebytových prostor v majetku města.

Systém rovněž umožňuje spravovat závazky členů rodiny uživatele portálu, příp. právnických osob, které zastupuje, a to prostřednictvím úředně ověřené plné moci. V portálu zájemci dále naleznou návody, jak si kterou úřední záležitost a životní situaci vyřídit, včetně formulářů. Dále pak kontakty na jednotlivé odpovědné pracovníky magistrátu. „Online agendy hodláme nadále rozšiřovat. V budoucnu tu bude možné rezervovat třeba termín svatby nebo návštěvu v Centru správních agend, vyplnit žádost o zábor, případně o dotaci z komisí rady nebo jen překontrolovat v informačním systému správnost evidovaných údajů,“ uvedl primátor Kladna Milan Volf.

Přístup do Portálu občana je vysoce zabezpečen. Lidé se tak nemusí obávat nežádoucího úniku jejich dat. Zaregistrovat se do systému mohou zájemci buď osobně na magistrátu, nebo přes internet. Aby občan mohl začít využívat služby Portálu občana, musí nejdříve v přihlášení prokázat svou totožnost. „Pro online přihlášení bude klient potřebovat certifikovanou elektronickou identitu, například za pomoci bankovní identity nebo elektronického občanského průkazu, tzv. e-Občanku, případně přes datovou schránku. Procesem přihlášení jej provede jednoduchý návod. Pokud si není jistý, jak to provést, stačí v úředních hodinách navštívit úřednice v kancelářích Odboru finančního v přízemí hlavní budovy radnice na náměstí Starosty Pavla ve dveřích číslo 005 a 007. Tuto možnost připravujeme i pro městská pracoviště ověřování dokumentů a CzechPoint. I tady vám zaměstnankyně s přihlášením pomohou,“ konstatovala vedoucí finančního odboru magistrátu Dana Štecová.


 1. zprávy

  Více než 20 stánků s pitím i jídlem, Plzeň bude také, tři dny zábavy pro děti a dospělé startují v pátek

 2. zprávy

  Pravý Kavkaz zažijete v centru Kladna, nová restaurace Elen Art vám to umožní

 3. zprávy

  Slánské turistické noviny lákají nejen na prázdninový program

 4. zprávy

  Pizza Slaný

 5. zprávy

  Motýlí a hmyzí den je pro vás připraven v Zooparku Zájezd na neděli

 6. zprávy

  Tři porody. Tři zážitky. Tři traumata. Kronika rodinného chaosu z pohledu otce

 7. zprávy

  Kladenské koupaliště Sletiště zahájí sezonu tento pátek

 8. zprávy

  Královický dvůr hledá kuchaře, nabízí plat až 60 000

 9. pozvánka

  Orchestr Vějíř, s hostem Pavlem Šporclem, vystoupí v kladenském Kině Sokol

 10. zprávy

  Senior ve Slaném svůj život ukončil skokem z balkonu svého bytu

 11. krimi

  V pondělí v noci došlo ve Slaném k brutálnímu loupežnému přepadení

 12. krimi

  Rychlá soutěž o vstupenky, poznejte myšlení sériových vrahů v kladenském Kině Sokol

 13. zprávy

  Muzejní léto ve Slaném láká na hravou sochařskou výstavu a dětské stavebnice

 14. sport

  ME ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Kladno přivezlo cenné kovy

 15. zprávy

  Světový týden respektu k porodu si připomněli také v kladenské porodnici

 16. zprávy

  Svárov, škola s téměř 120 letou tradicí, hledá vyučující, kuchařku a uklízečku

 17. krimi

  Buštěhrad hledá pachatele, který tři tuny nebezpečného eternitu vyhodil na okraji města

 18. zprávy

  Ve volbách do Evropského parlamentu zvítězilo ANO

 19. video

  Hasiči z Braškova děkují ohleduplným řidičům z Kladna a okolí

 20. video

  VIDEO: Opravy ulic v centru Slaného úspěšně pokračují