Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Cizinec za volantem nákladního auta porušoval předpisy, dostal dva tisíce pokutu

Úterý, 5. dubna 2022 12:01

Policisté kladenského dopravního inspektorátu v pondělí dopoledne prováděli kontrolní činnost na pozemní komunikaci v teritoriu obcí Buštěhrad – Zájezd. Zaměřili se hlavně na nákladní automobily. Hříšníci za volantem se našli.

Cizinec za volantem nákladního auta porušoval předpisy, dostal dva tisíce pokutu (Ilustrační foto: PČR)

„Policisté v průběhu kontrolní činnosti zjistili i jednoho řidiče, cizí státní příslušnosti, který řídil nákladní vozidlo, porušení předpisů silničního provozu, a to porušením dopravního značení. Policisté za tento dopravní přestupek udělili řidiči blokovou pokutu ve výši dvou tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová a dodala, že kontroly nákladní, především kamionové dopravy, jsou v mnoha ohledech specifické. Policisté musí znát vozidla po technické stránce a orientovat se ve všech předpisech, vyhláškách a zákonech.

Za porušení zákonných povinností vztahujících se k nákladní dopravě mohou řidičům, ale také dopravcům hrozit jak na místě, tak ve správním řízení tučné pokuty a v závažnějších případech musí řidiči počítat i se zákazem řízení.

Kladenští policisté budou v těchto dopravních akcích pokračovat i v následujících týdnech na vytipovaných stanovištích v okrese Kladno.