Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Libušínská škola se zapojila do projektu Cirkus Happy Kids

Pondělí, 4. dubna 2022 10:38

Základní a mateřská škola v Libušíně se v minulém týdnu zapojila do projektu Cirkus Happy Kids. Jedná se o jedinečný program spojující cirkusové umění s pedagogickou koncepcí. Základní myšlenkou tohoto projektu je heslo „Jeden za všechny – všichni za jednoho“. Celý projekt klade důraz na zjištění hranic a možností každého dítěte, na podporu zdravého vnitřního růstu a odhalení skrytých talentů. Vystoupení dává dětem pocit důležitosti a jedinečnosti. Velmi důležitým prvkem je zde také spolupráce, převzetí zodpovědnosti a podpora i akceptace ostatních spolužáků.

Libušínská škola se zapojila do projektu Cirkus Happy Kids

Celý projektový týden započal již v neděli společnou stavbou cirkusového šapitó, které během chvilky vyrostlo na libušínském náměstí hned vedle dětského hřiště. Během pondělního dopoledne pak proběhlo úvodní cirkusové představení, v jehož průběhu chtěli profesionální artisté ukázat svůj um a pochlubit se dechberoucími kousky. Artisté se chtěli nejen předvést, nýbrž jejich hlavním úkolem bylo upoutat a nadchnout dětského diváka, který si hned po představení vybíral svou disciplínu, v níž má možnost trénovat. V následujících dnech všechny děti pilně trénovaly pod dohledem zkušených a školených trenérů. Tito trenéři děti učili nejen rozličným cirkusovým kouskům, ale také se je po celou dobu snažili plně motivovat, podporovat, rozvíjet jejich kreativitu a posilovat jejich sebedůvěru.

Čtvrteční dopoledne se neslo v duchu generální zkoušky, kdy děti měly poslední příležitost vyzkoušet si svá nacvičená vystoupení tak, jak je následně předvedou před diváky. Přestože na celý trénink byly pouhé dva dny, povedlo se dětem secvičit více než dvouhodinové oslňující představení. V 17:00 hodin se rozezněla hudba, tréma jako by z dětí rázem opadla a cirkusové vystoupení mohlo začít. Celým představením provázel maskot medvídek Happy a holčička Kája, kteří s tématem Cesta kolem světa propojovali jednotlivá vystoupení v jeden celek. Diváci měli možnost zhlédnout kreativní černé divadlo, zasmát se povedeným klaunským žertíkům, fascinovaně sledovat triky kouzelníků. Při ohnivém vystoupení fakírů a cvicích na visuté hrazdě nikdo snad ani nedýchal. Se zatajeným dechem publikum pozorovalo také chůzi po laně a akrobatické i žonglérské kousky. Pravou cirkusovou atmosféru dotvářelo i lehké občerstvení o přestávce.

V pátečních večerních hodinách děti představení ještě jednou zopakovaly a následně probíhalo společné bourání cirkusového stanu. Celé cirkusové představení dopadlo na jedničku, všechna vystoupení se dětem moc povedla. Vystupující za svou snahu sklidili zasloužený bouřlivý potlesk. Po oba dny vystoupení byla vyprodána všechna místa pro diváky. Tímto projektem se tak mj. propojil i život obce se školou.