Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Kačici na Kladensku řádil zloděj, policie hledá svědky

Pondělí, 4. dubna 2022 10:19

Stochovští policisté šetří případ vloupání do novostavby a stavební buňky v ulici Čelechovická v obci Kačice, k čemuž mělo dojít v době od odpolední půl jedné 26. března do odpolední jedné hodiny 27. března.

V Kačici na Kladensku řádil zloděj, policie hledá svědky (Ilustrační foto: KL)

Podle dosavadního šetření neznámý pachatel vnikl na neoplocený pozemek, kde u novostavby vypáčil plastové okno, kterým se dostal dovnitř. Odtud odmontoval a následně odcizil elektrický kotel a dva elektrické odvlhčovače. Poté se přemístil na vedlejší neoplocený pozemek, kde se vloupáním dostal do stavební buňky, z níž odcizil různé druhy nářadí a třímetrový hliníkový žebřík.

Tímto jednáním byla způsobena škoda v předběžné výši dosahující 40 tisíc korun.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a poškození cizí věci, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětím svobody až na dva roky.

„Aby se podařilo pachatele vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili na místě v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky k osobě či osobám, mohou občané sdělit osobně na obvodní oddělení policie Stochov, nebo mohou kontaktovat zpracovatele případu na telefonním čísle 974 873 880 nebo 702 207 679. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.