Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Vybírat oděvy z kontejneru se muži nevyplatilo

Sobota, 2. dubna 2022 13:44

V poslední době strážníci Městské policie Kladno při své kontrolní činnosti, nebo také na upozornění občanů, často řeší přebírání odpadu a tím také způsobený nepořádek kolem kontejnerů na odpad. Poslední případ se stal ve středu odpoledne.

Vybírat oděvy z kontejneru se muži nevyplatilo (Foto: MP Kladno)

Na tísňovou linku kladenských strážníků oznámil jeden z obyvatelů, že v ulici Arbesova je umístěn kontejner na oděvy a z něho koukají ven nohy. Hlídka, která okamžitě vyjela na místo, zjistila muže, který byl skoro celý ponořený v kontejneru. Když ho strážníci oslovili, měl velké problémy vysoukat se zpět.

Na dotaz, co to dělá, strážníkům sdělil, že mu byla zima, tak si chtěl obstarat jiné, a hlavně suché oblečení. Hlídka muže poučila o možnosti využít služeb Českého červeného kříže a nechala ho místo uklidit. Za své přestupkové jednání byl muž strážníky řešen příkazem na místě,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová a dodala, že bohužel se v minulosti již několikrát stalo, že lidé, kteří se snažili tímto způsobem vyndávat věci z kontejnerů na oděvy, a hlavně na elektroodpad svou snahu zaplatili životem. Nedokázali se již z mechanismu kontejneru dostat zpět ven a na místě se udusili.